Prienų arena – beveik pilna per trečiąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Laimonas Kisielius atakuoja krepšį Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Dainiaus Šalengos reidas Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Antanas Guoga stebi rungtynes Prienuose Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Pergalingo metimo autorius Saulius Kulvietis Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Utenos „Juventus“ ir Saulius Kulvietis neturėjo daug laiko galvoti. Iki rungtynių pabaigos likus 10 sekundžių uteniškiai atsikovojo kamuolį po netaiklaus Vytauto Šulskio metimo ir, atsilikdami vienu tašku, pradėjo svarbiausią rungtynių ataką.

Spenceris Butterfieldas persivarė kamuolį per aikštę, perdavė jį Laurynui Samėnui, o šis – kairiajame krašte buvusiam Kulviečiui. Pastarojo metimas, likus žaisti mažiau nei sekundę, skrodė tinklelį ir Utenos „Juventus“ triumfavo trečiosiose LKL ketvirtfinalio serijos rungtynėse.

„Labai geras jausmas, – po mačo tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Kulvietis. – Tai buvo geros rungtynės, taškas į tašką.

Rungtynių pabaigoje atsikovojome kamuolį, buvo likę apie 10 sekundžių, ir nebuvo laiko mąstyti. Spenceris persivarė, padavė Laurynui, jis – man ir taip gavosi. Gavau kamuolį, mečiau ir pataikiau. Smagu, kad komandos draugai mane surado.“

Po metimo peržiūrėję įrašą, teisėjai prie laikmačio pridėjo 0,3 sek., taip šeimininkams palikdami 0,9 sek. Tačiau šis laikas nė nepradėjo tiksėti, kai „Vytautas“ suklydo išsimesdamas kamuolį. Paskutinė uteniškių ataka tebuvo formalumas ir jie šventė pergalę.

Tokia mačo pabaiga vainikavo rungtynes, kurios priminė amerikietiškus kalnelius. Pirmą kėlinį šeimininkai laimėjo 17:12, antrą – jau uteniškiai 24:7. Trečiajame vėl buvo pranašesnis „Vytautas“ (23:8), o galiausiai paskutiniame ketvirtyje vėl geresni buvo „Juventus“ – 22:18.

„Su jais tokios rungtynės ir būna – mes gerai žaidžiame pirmą rungtynių pusę, jie gerai pradeda trečią kėlinį. Ieškome priežasčių, kodėl taip yra, bet patys nežinome, kodėl tą trečią kėlinį taip sunkiai pradedame“, – aiškino Kulvietis.

„Juventus“ komandai pergalė tapo palengvėjimu po sudėtingo pirmadienio, kai mačo išvakarėse iš komandos buvo atleistas Rolandas Alijevas. Neoficialiomis žiniomis, krepšininkas tokio likimo susilaukė dėl dalyvavimo lažybose.

Anot Kulviečio, sukrėtimas jo komandai buvo netgi naudingas.

„Komanda labai susivienijo ir šiandien buvo kaip niekada vieninga“, – sakė Kulvietis.

Uteniškiai serijoje laimėjo antrą kartą iš eilės ir ketvirtadienį gali užsitikrinti vietą pusfinalyje, kai ketvirtąsias serijos rungtynes žais namie.

„Tikrai nebenorime čia grįžti. Kovosime, žaisime ir bandysime į Prienus nebegrįžti. Svarbiausia žaisti, kovoti ir laimėti.“, – sakė Kulvietis.