Perimti kamuoliai 1
Naudingumas 17
Naujienos
2012-07-22
Galite vadinti juos auksiniais. Tačiau nesuklysite ir pavadinę deimantiniais ar platininiais. Tai, ką padarė 1992 metais gimusių vaikinų karta, yra fenomenalu. Europos jaunimo čempionato finale Liublianoje lietuviai 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) palaužė Prancūzijos krepšininkus ir su jaunimo krepšiniu atsisveikina nepralaimėję nė vieno finalo. Šešios vasaros, penki aukso ...
Egidijus  Mockevičius
11 PTS
5/6 FG
1/2 FT
38 MIN
40%

Talentingoji karta 2007 metais laimėjo olimpinį festivalį Belgrade, 2008 metais Italijos mieste Kietyje triumfavo šešiolikmečių Europos čempionate, po dvejų metų buvo stipriausi ir aštuoniolikmečių pirmenybėse Vilniuje. Pernai Rygoje Jono Valančiūno vedama rinktinė tapo stipriausia pasaulyje tarp devyniolikmečių.

Šiemet Valančiūno nėra, tačiau pergalinga tradicija išliko. Mūsiškiams beliko vienas žingsnis iki fenomenalaus žygio pabaigos. Ar bus auksas? Mačo Liublianoje pradžia – 21.45 val.

Belaukiant finalo rungtynių, siūlome pasižiūrėti oficialaus pirmenybių tinklalapio parengtą vaizdo reportažą apie finalo dalyvius:

20.58 val. Skaudžiai pralaimėję pusfinalyje, dar skaudžiau Serbijos krepšininkai suklupo mače dėl trečiosios vietos. Paskutinę minutę jie prarado trijų taškų persvarą ir 66:67 nusileido Ispanijos rinktinei. Ispanams pergalę lėmė taiklus tritaškis iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes.

21.07 val. Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės (1992 m. kartos) tarpusavyje iki šiol žaidusios du kartus. 2008 metais mūsiškiai Europos čempionato pusfinalyje prancūzus sumindė 73:47, o 2010 metais grupės varžybose iškovojo dar įspūdingesnę pergalę – 104:63. Tačiau abu kartus tada komandoje žaidė Jonas Valančiūnas.

21.16 val. Prancūzija yra atletiškiausia komanda turnyre ir tai bene didžiausias jų pranašumas prieš mūsiškius. Prancūzai pirmauja Europos čempionate pagal blokuotus metimus (vid. 5,1 bloko per rungtynes), o vien jų aukštaūgis Rudy Gobertas blokuoja po 3,6 metimo!

21.28 val. Tie, kas turi televizorius, rungtynes gali žiūrėti tiesiogiai per Baltijos televiziją. Tie, kas neturi arba nemato Baltijos televizijos, galės žiūrėti aukštos kokybės tiesioginę transliaciją internete, FIBA TV puslapyje, paspaudę čia.

21.42 val. Himnai nuskambėjo, krepšininkai apsikeitė suvenyrais ir mus nuo svarbiausių čempionato rungtynių skiria vos kelios minutės!

21.44 val. Lietuvių starto penketas: Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Žygimantas Skučas, Paulius Vaitiekūnas.

Mačo eiga:

2:1, 2 min. Prancūzai pradeda mačą taiklia bauda, tačiau Vaitiekūno dvitaškis išveda lietuvius į priekį.

4:5, 4 min. Skučas padidina skirtumą iki 3 taškų, tačiau du iš eilės Jeano-Charleso dėjimai išveda prancūzus į priekį.

11:8, 6 min. Čižauskas įsižaidžia – septyni iš eilės jo taškai išveda lietuvius į priekį. Tačiau netrukus pagrindinis lietuvių aukštaūgis Paulius Vaitiekūnas prasižengia antrą kartą ir yra priverstas atsisėsti ant suolo.

17:9, 8 min. Nepaisant atletiškų varžovų, mūsiškiai kerta po krepšiu ir renka taškus iš baudos aikštelės. Mockevičius netrukus pataiko iš vidutinio nuotolio ir skirtumas išauga iki aštuonių taškų.

20:9, 9 min. Pirmas tritaškis! Redikas smeigia iš toli ir skirtumas tampa dviženklis.

22:11, 10 min. Į dvi prancūzų baudas Mockevičius atsako dvitaškiu iš po krepšio ir skirtumas išlieka dviženklis. Westermanas tada šveičia tritaškį, kuris net neliečia lanko.

24:11, 10 min. Čižauskas sudrasko varžovų gynybą reidu į baudos aikštelę, randa Arną Butkevičių ir jo dėjimas drebina krepšį. „In your face!“ – rėkia FIBA TV komentatorius. Prancūzai nepataiko iš toli ir baigiasi pirmas kėlinys.

Pirmo kėlinio žvaigždė – Čižauskas. 7 taškai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 atkovoti kamuoliai. Pakeliui link trigubo dublio?

26:11, 11 min. Mockevičius pelno dešimtą tašką ir skirtumas auga iki 15 taškų. Netrukus rezultatas tampa 27:12.

27:19, 13 min.: Tritaškis, dėjimas, reidas po krepšiu ir prancūzai mažina atsilikimą iki 8 taškų. Po dar vienos nesėkmingos lietuvių atakos Kazys Maksvytis prašo minutės pertraukėlės.

27:20, 16 min.: Lietuvių puolimas visiškai įstrigo. Butkevičiaus metimas sukasi ant lanko, bet galiausiai yra numušamas, Vaitiekūnas nepataiko iš po krepšio. Prancūzai netrukus artėja iki 27:23.

29:23, 17 min. Vaitiekūnas nutraukia prancūzų spurtą 11:0. Lietuviai taškų nebuvo pelnę daugiau nei 5 minutes.

33:24, 20 min. Ulanovas pelno du taškus, dvitaškį prideda ir Butkevičius bei skirtumas auga iki 9 taškų. Po prancūzų minutės pertraukėlės dvi baudas mes Skučas.

36:24, 20 min. Skučas prameta abi baudas, tačiau lietuviai atkovoja kamuolį ir viskas pasibaigia dar geriau – Skučas kartu su sirena pataiko iš toli ir grąžina dviženklę persvarą.

Po dviejų kėlinių lietuviams Mockevičius pelnė 11 taškų, Čižauskas ir Skučas pridėjo po 7.

40:24, 22 min. Ulanovas pelno du taškus pakartodamas netaiklų komandos draugo metimą, prancūzai tada prameta, o Skučas greitą ataką pabaigia dėjimu. Tai taip nepatinka prancūzų treneriui, kad jis ima minutės pertraukėlę nesužaidus nė dviejų minučių.

40:26, 23 min. Gražiausias rungtynių epizodas. Gobertas sugauna kamuolį ore ir deda iš viršaus.

40:28, 26 min. Čižauskas sėda ant suolo su trimis pražangomis, o aikštėje vieną chaotišką ataką keičia kita. Čižauskas netrukus grįžta į aikštę, tačiau Jakštas sužingsniuoja.

40:31, 27 min.: Prancūzai smeigia tritaškį ir mažina atsilikimą iki 9 taškų. Tačiau netrukus Čižauskas lenda po krepšiu, randa laisvą Vaitiekūną ir šis išprovokuoja pražangą bei pataiko vieną baudą – 41:31.

43:36, 30 min.: Lietuviai stringa puolime – metimai iš po krepšio blokuojami, iš toliau nekrenta. Per trečią kėlinį mūsiškiai sukrapštė vos 7 taškus.

43:37, 32 min. Ulanovas iš toli – nėra. Redikas iš toli – nėra. Abu metė visiškai laisvi. Tuo tarpu Westermannas pataiko tik vieną baudą iš dviejų.

43:42, 33 min. Prancūzų dėjimas, Redikas vėl meta pro šalį, tada prancūzai taikliai šauna iš toli ir komandas beskiria taškas.

45:42, 33 min. Jakštas gauna perdavimą iš Čižausko ir nutraukia taškų badą pataikydamas iš po krepšio.

48:42, 36 min. Butkevičius smeigia tolimą metimą ir lietuviai gali lengviau atsikvėpti.

49:43, 38 min. Komandos apsikeičia po vieną taiklią baudą, iki ketvirto kėlinio pabaigos lieka kiek mažiau nei 3 minutės.

49:47, 39 min.: Gobertas sumeta abi baudas, o kitoje atakoje blokuoja mūsiškių metimą. Tada sugauna kamuolį ore, deda iš viršaus ir komandas teskiria du taškai. Žaisti lieka 1:57.

49:49, 40 min. Westermannas pataiko abi baudas ir lygina rezultatą. Skučas likus žaisti 14 sekundžių pataiko tik vieną – 50:49.

50:49. Westermannas veržiasi į baudos aikštelę, tačiau Čižauskas ir Ulanovas iškrapšto kamuolį ir viskas! Sirena aidi, lietuviai – čempionai!